Home          Výstavy             Fotogalerie          Co nabízíme             Kniha návštěv             Odkazy             Kontakt   

Vrh E
Amel přivedla na svět 9 štěňátek: 2 černí psi, 2 čokoládoví psi,
        3 černé fenky a 2 čokoládové fenky.
 
Štěňátko si můžete zadat na tel. 603227741, email: z.kralovskych.teras@seznam.cz
Výstavy: 2 x Výborná 3
Zkoušky: ZV  I. cena / 167 bodů   3. místo
              SVP  I. cena / 134 bodů  2. místo
              PZ I. cena / 184 bodů Res.CACT
Zdraví:
DKK 0/0  DLK 0/0
Skus: nůžkový, plnochrupý
Barva oka: tmavá
Povaha: klidná,
Výška: 54
Barva srsti: čokoládová

Matka: Amel  z Královských teras
                                         
 

Otec:
CHEERFUL GUY My Lovely Dream
                                                     

Výstavy:  Výborný 1, 2 x CAC,
                Res. CACIB
                Národní vítěz

Zkoušky: KPZ I. cena 188 b. Res. CACT

Zdraví:
DKK 0/0, DLK 0/0
zkus nůžkový
EIC po rodičích negativní

 


Amelka je první fenka labradorského retrievra která se narodila pod naší chovatelskou stanicí. Amel má přátelskou vyrovnanou povahu, má ráda děti, proto s ní plánujeme složit canisterapeutické zkoušky, aby mohla pracovat jako canisterapeutický pes.
Ve smečce se snaží být ředitelkou zeměkoule, je dominantnější, ale se psy se snáší dobře.
Amelka je v exteriéru pěkná fenka, která se na výstavě umístila opakovaně v pořadí se známkou výborná 3 ve velmi silné konkurenci.
Pracovní vlohy již měla možnost ukázat v praxi. V loňské sezóně se účastnila cca 15. honů  v bažantnici Kinsky Dal Borgo, kde spolehlivě přináší i dohledává bažantí zvěř. Žádné roští není dost husté a žádná voda není dost ledová, aby se tam Amelka nevřítila pro padlý nebo křídlovaný kus.

CHEERFUL GUY My Lovely Dream je velmi pěkný pes, s pevnou kostrou, krásně žlutou barvou, úžasnou velkou samčí hlavou, výborné povahy a temperamentu. Má vynikající pracovní vlohy. Osobně pro mě nejsou tak důležité pracovní tituly, které se dají dříve či později vyjezdit, ale praxe samotná. Oba rodiče očekávaných štěňátek pracují v bažantnici. Měla jsem opakovaně možnost vidět tatíka při práci a věřím, že se z tohoto pracovního spojení narodí potomstvo s vynikajícími pracovními vlohami.

 

Od tohoto spojení očekáváme:
Výstavní exteriér
Vynikající pracovní vlohy
Výborné zdravotní předpoklady
Přátelskou povahu
Čokoládový a černý kožíšekŠtěňátko si můžete zadat na tel. 603227741, email:
z.kralovskych.teras@seznam.cz

 

 

Máme nakryto !

7. a 9. 2.2015 jsme byli s Amelkou v Čechách za ženichem. Krytí i překrytí proběhlo v pořádku, Amelka byla při chuti, budoucí tatík moc šikovný, tak teď nezbývá, než počkat, jestli naše holčička zabřezne.
          
 

30. 2. 2015 Amelka se obrovsky zvětšila v hrudníku, je velice umazlená, je poslušnější, než je u ni obvyklé a vypadá to, že březí bude. Je pažravá, daleko více než byla, tak doufám, že to jde do štěňat, ne do sádla na hřbetě.

 

9. 3. 2015 Dnes jsme byli na ultrazvuku, který nám potvrdil, že je naše hrošice březí. Amela je tak obrovská, že jsem předpokládala početný vrh. Ultrazvuk nám ale ukázal čtyři štěňata a doktor si myslí, že jich tam víc opravdu nebude. Amela je široká ve hřbetě i slabinách a má pěkné břicho. Tak uvidíme, jak to dopadne. Hlavně ať je to zdravé a bez komplikací.
                                                         

23. 3. 2015 Amela je obrovská, pažravá a šílená. Jakmile dostane příležitost, zdrhne. Bydlíme poslední barák ve městě, za námi je už jenom pole a remízky.  Ještě jsem nezvládla dodělat oplocení, a tak mají psi možnost rozprchnout se do všech stran.
Amela přišla na to, že kus od nás má někdo za zahradou kompost, do kterého hází doslova všechno. Amelka tam chodí jako do bufetu. Je nepodstatné, kolik dostává doma, protože i kdyby dostala půl pytle granulí, stejně by si při první příležitosti zaběhla do bufetu. Dnes po 4 hodině ranní musel Akim ven, a tak jsem pustila vyprázdnit všechny. Zatímco se ostatní vrátili do pěti minut, Amela zmizela skoro na dvě hodiny. Nenašla jsem ji ani u bufetu, ani v okolí. Musela jsem skočit do auta jet ji hledat, protože kousek od nás je veliké nádraží a kus dál frekventovaná státní silnice. Nenašla jsem ji. Vrátila se nakonec sama skoro za dvě hodiny. Je těhule, moc ji trestat nemůže, ale i tak svůj díl dostala.
 

4.4.2015 Amelka je obrovská, je to takový čokoládový hrošík. Sotva se valí, těžko se ji dýchá, v noci chrápe jako dřevorubec
a pořád by pila. Rozhodně nevypadá na málopočetný vrh. Tak doufám, že jich tam bude více a že kojením zhubne
.
         
         
 

5.4.2015 Amelka má první porodní termín od prvního krytí.  Konečně se drží u domu a dokonce neběhá ani do bufetu. Je těžkopádná, nevzdaluje se ode mě, i když ostatní psi řádí na poli. V noci toho moc nenaspíme, protože se neustále převaluje, poposedá a neví, jak si lehnout. Ultrazvuk nám ukázal málopočetný vrh, maximálně 4 miminka. Moc se mi tomu nechce věřit, protože je mamina opravdu hodně široká a musela by být plná vody. Osobě bych tipovala osm štěňat. Tak uvidíme. Zatím si v porodní bedně hoví Eimynka, Eliot a dokonce se tam zabydlel i Akim.
   

 8.4.2015 Pořád se nic neděje. Amel se zatím na svůj den nechystá. Místo toho pobíhá jak jen ji to její obrovské tělo dovolí venku s dětmi. Daleko se s nimi už ale nevydává a vrací se za mnou.
      

9.4.2015 čekání na příchod štěňátek mě značně vyčerpává. Už pět dní držím v noci pohotovost, ve dne jsem v práci na prášky, pořád připravená skočit do auta a jet k porodu. Na Amelku dohlíží maminka, která za ní dvakrát denně přijede. Poslíčci se zatím žádní nedostavili. To ale u Amelky není nic neobvyklého, porod u ní jde rychle a štěňata z ni doslova padají na jedno zatlačení. Takže žádné hrabání, žádné dýchání, otáčení se dozadu ani olizování. Přijde to ráz na ráz a je to na světě. Tak snad to bude mít lehké i tentokrát.

 

 

 

 

 

Rodokmen
Zpět
1. měsíc
Jsme na světě
2. měsíc
Eros
Elen
Ebygail
Ellie
Ebby
Egon
Eddie
Erlin